top of page

יחד בבריאה היא התארגנות המקדמת ידע, מודעות ויוזמות אזרחיות למען הבראה חברתית וסביבתית בארץ ובעולם, בגישה הוליסטית-מערכתית (אפשר ללמוד יותר על גישה זו באתר שלנו - www.togetherincreation.org

יחד בבריאה מציעה דרכים ליישום הגישה ההוליסטית-מערכתית בתוך המבנים החברתיים, הכלכליים, הפוליטיים והסביבתיים.

 

מטרת הפעילות בישראל היא לתמוך בתנועה מקומית ברוח זו - לחבר בין הפועלים בתחום, ולעודד אזרחים להיות יותר מודעים ומעורבים על מנת לשפר את הבריאות והרווחה של כולם.

אודות יחד בבריאה

עשייה

 1. קודים לארץ בריאה

 2. רשתות חברתיות - הנגשת ידע (בעברית, אנגלית וערבית) על אתגרים, התפתחויות, יוזמות ופתרונות מעוררי השראה מהארץ והעולם.

 3. פיתוח הגישה ההוליסטית וגישה חדשה לממשל אקולוגי - חומר מקורי , מאמרים וסרטונים שאפשר לראות באתר באנגלית.

 4.  טיפוח קהילת פעילים של יחד בבריאה, אשר מוצאים בה בית ותמיכה לעשיה יצירתית משמעותית.

 5.  שותפות עם מובילי תודעה ברשתות חברתיות בארץ ובעולם לקידום השראה, ידע ויוזמות.

 6.  תנועה למען ארץ בריאה - קידום שיח ועשייה ששמים את הבריאות המערכתית בראש סדר היום הציבורי בישראל.

 7.  קהילת יוצרים למען ארץ בריאה.

 8. בניית שותפויות עם ארגונים והתארגנויות עם מטרות משותפות.

 9. פיתוח פלטפורמות, אפליקציות וטכנולוגיות התומכות בתהליכי הבראה.

 10.  סדנאות הכשרה - לקידום הגישה ההוליסטית-מערכתית של ממשל-אקולוגי.

 11.  ארועים גלובליים להבראה מערכתית כגון www.7days-of-rest.org     Healing Women, Healing Water 

הצוות

מייסדות יחד בבריאה

ד"ר שלי אוסטרוף

מייסדת ומובילה את " Together in Creation" ו "יחד בבריאה", פלטפורמות לקידום גישה הוליסטית לריפוי וטיפוח כדור הארץ וכל יושביו. חוקרת, כותבת ומפתחת את הגישה ההוליסטית לריפוי מערכתי שמופיע באתר www.togetherincreation.org. מביאה נסיון מקצועי מגוון מהארץ והעולם כמטפלת, מנהלת, מרצה, מנחת סדנאות ויועצת למנהיגות, לטובת יצירת שינוי תודעתי-חברתי -פוליטי. פועלת לשינוי שיטת הממשל לשיטת אקו-ממשל (eco-governance) הממוקדת בבריאות מערכתית. פועלת להתניע תהליכים בארץ ובעולם ליישום גישה זו על ידי תהליכים רב-מימדיים ושיתופי פעולה עם תנועות אקטיביסיטים למען הבראת הארץ והפלנטה. מייסד www.7days-of-rest.org ויוזמת יחד עם יאן גולדינג את "קודים לארץ בריאה" www.codes.earth

...

עמית לרנר

 מייסדת  שותפה ליחד בבריאה. אמא לארבעה, יועצת לעסקים חברתיים, כלכלנית, מנחת קבוצות, יזמית חברתית. בעלת ניסיון רב שנים בליווי יזמים חברתיים, תהליכי שינוי ופיתוח והנחיית תוכניות הכשרה ליזמות ומנהיגות חברתית במגוון צורות ומסגרות (בניהם התוכנית האקדמית לניהול עסקים חברתיים בסמינר הקיבוצים). חברה בקהילות ורשתות מאד מגוונות ובונה קהילת פעילים למען ארץ בריאה כאן בישראל.  אוהבת לחבר אנשים אל השפע של כל מה שאפשרי עבורם לממש את ייעודם וליצור מציאות של עולם טוב יותר ובריא לכולם. 

צוות מורחב

...

נירית שרון

אמנית ופעילה,מתוך דחף עמוק ועצמאי, ליצירת חברה המושתתת על בני אדם ובנות חוה, שיודעים את עצמם, שואפים להעמיק ולהרחיב את הבנת החיים מתוך שיתוף פעולה, הנאה ואהבה. שמחה לראות את התרחבות התודעה מיום ליום אצלי, ומאושרת כשעוד אנשים נעשים מודעים למכלול ולהקשרים של הכול, לפעמים הודות ליכולת הביטוי, התרגום והשיקוף שלי. מתרגמת ל'יחד בבריאה' סרטונים, מנהלת את הדף בעבודה משותפת.

 ד"ר אלון אלירן  

חבר צוות יחד בבריאה. אמון על ​כתיבה, עריכה ותרגום; חיבור לידע מעשי ולִפעילים; חשיבה ותכנון.​ חי וּפועל בחיבורים שבין הטבע לעיר תל-אביב ולעיר בִכלל במגוון דרכים וּמסגְרות: שותף ו"נדיר" (נזיר--דייר) בקהילה האקולוגית העירונית, עץבעיר, שהיא מעבדה חיה וּבית-ספר לאורח-חיים עירוני בהרמוניה עם הטבע ועם הקהילה, עוסק רבות בגינון עירוני קהילתי ואקולוגי, בליקוט צמחי מאכל ותועלת בעיר וּבַהֲגנה על הטבע בעיר ומדריך בִתחומים אלה; פועל גם בחיבור שבין יצירת האלטרנטיבות למה שאינו מיטיב בעולמנו לבין האקטיביזם להשפעה על המערכות הקיימות; מהנדס אלקטרוניקה בהכשרתי האקדמית וכיום חוקר מדעית שיטות אלקטרומגנטיות לִמדידה וּלמיפוי של רטיבות האדמה; אוהב מילים ואת העברית בִפרט, מטפח אותן ויוצר בהן; נושם מוזיקה.

להצטרפות לקהילה -  מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו.

קהילת יוצרים   "למען ארץ בריאה" היא  יוזמה משותפת של "יחד בבריאה" ו"הקבוצה" בית ספר למחול, אשר שוכן בדרום ת"א. 

לאמנות יש כוח לשנות תודעה ולשנות מציאות, והשילוב בין אמנות ואקטיביזם מעורר מודעות ומניע לעשייה.​ לכן אנו פועלים לרתום את האומנות לטובת הקמפיין "למען ארץ בריאה".

מטרת הפרויקט  היא ליצור קהילה של אמנים מתחומים שונים שיפעלו לקידום שינוי התודעה, למען הבראה חברתית כלכלית פוליטית וסביבתית.


דרכי פעולה:

ניצור מרחבים ומפגשים עשירים ללמידה ויצירה משותפת ולאיחוד כוחות של יוצרים ממגוון תחומים הכוללים:

 • בית ליוצרים - מקום  פיזי שבו ניתן להיפגש וליצור יחד. אחת לחודש יתקיימו מפגשים של כל הקהילה. 

 • ליווי הפרויקטים השונים ע"י עזרה בקשרים, חיבורים רלוונטיים, וייעוץ.

 • מתן ידע מעורר השראה מהעולם.

 • רשת מתנדבים מומחים שיתנו תמיכה מקצועית לכל פרויקט (בונה אתרים, מעצב גראפי ,כיראוגרפיה, ועוד).

 • קהילה וירטואלית- מקום לתקשר בין המפגשים ולעבוד בקבוצות קטנות (קבוצת פייסבוק, סלאק, ושימוש בעוד טכנולוגיות שתומכות בקהילות).

קהילת יוצרים

מפגש התנעה של קהילת  יוצרים למען ארץ בריאה שהתקיים ב"קבוצה"  ב-  10.2.17

 

 

bottom of page