top of page

שבעת ימי מנוחה

 

1 בינואר עד 7 בינואר 2018

 

אירוע גלובלי לריפוי וּלכיול מחדש של כדור הארץ וכל יושביו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הצעד הראשון בריפוי המשותף שלנו הוא לאפשר מנוחה עמוקה לעצמנו וּלאימא אדמה. רק מתוך שקט וּבהירות נוכל להתחיל ביחד להשיב איזון וַהֲזנה לכול. במהלך שבעת ימי המנוחה, מֵ-1 עד 7 בינואר 2018, יחידים וּקהילות יחגגו את מהות המנוחה בִדרכים ייחודיות, וּבכך יעוררו ויעצימו את הקהילה העולמית בהנחת היסודות לשלום, לִבריאות וּלהתחדשות של כדור הארץ וכל יושביו.

למשך שבעה ימים נאחד כוחות מסביב לעולם כדי:

~ להתחבר בִשקט

~ להסיר מתח, רעש וּרעלים

~ להתחייב ביחד לריפוי הכוכב

~ להניח את הכוונות ואת היסודות לִיצירה משותפת של עולם משגשג לַכול

בימה קהילתית-עולמית תציג אירועים מגוונים מֵרחבי העולם וּתספק מקורות מעוררי-השראה בהכנה לשבעת הימים וּבמהלכם. לאורך שבעת הימים תהיינה הזדמנויות להתחבר למדיטציות יומיות וכן לשיעורים שיוגשו על-ידי מגוון מורים על מנת להעמיק את הבנתנו של מהויות המנוחה והריפוי.

פעולה עולמית מאוחדת וּמתואמת להֶאצת מודעות המונית בדרך מידית וּמועילה.

אנחנו הדור שהופקדו בידיו האתגרים הדוחקים ביותר זה אלפי שנים. שינוי האקלים הוא סימפטום טרגי המאיים על חיינו, והוא תוצאה של ההתנהגות האנושית. כדי לעצור וּלהשיב לאחור את ההתחממות הגלובלית באופן יעיל, נדרשת קפיצה קוונטית בִיכולתנו להתאחד וּלתאם את מאמְצי ההגנה על החיים על-פני האדמה.

הישרדותנו והישרדותם של מינים אחרים מחייבות אותנו לחזור לִתבונה עמוקה יותר ששורשיה בתלות ההדדית ובחיבוריות היסודית בינינו, וּלקבל על עצמנו מֵחדש את תפקידנו המשותף בִשמירה על רשת החיים המורכבת.

כדי ליצור שינוי משמעותי, חיוני שנעבור לגישות של ריפוי הוליסטיות וכוללות, השואבות את השראתן  מתחומי ידע הוליסטיים וּמערכתיים.

מדענים, מנהיגים רוחניים, ידוענים וּפעילים ממגוון מסורות ותורות מתאחדים בִקריאה לִפעולה מאוחדת.

ריפוי וַהֲזנה

כמו לכל גוף או מערכת חיה, הצעד הראשון והבסיסי בריפוי הוא מנוחה. מנוחה, פירושהּ הסרת רעש וּמתח מהמערכת. בלתי-מציאותי לצפות לריפוי בעודנו ממשיכים יומיום בַהֲמולה וּבניצול של בני-האדם, של מינים אחרים ושל הסביבה הטבעית שלנו. 

 

כאשר אנו יוצרות ויוצרים סביבה חופשית ככל-האפשר מֵרעש, ממתח וּמֵרעלים, אנחנו יכולים ללמוד יותר על טבע המחלה ועל תהליך הריפוי הנדרש. אנו יכולים להתחיל להיות קַשּובים וּלהבין מה דרוש כדי להבטיח צעדים נוספים של ריפוי, למיגור המחלה וְלַהֲזנה מחדש של עצמנו ושל העולם.

מעבר לַמנוחה -- צעדים נוספים לריפוי כוללים:

 1. אבחון: זיהוי הסיבה המונחת בִיסודהּ של המחלה;

 2. סילוק הסיבה שבשורש המחלה וטיהור המערכת מֵהרעש, הזיהום וּההתנהגות התורמים למתח וּמונעים הדהוד עם אחרים ועם הסביבה הטבעית;

 3. שיקום: תיקון הנזק וַהֲֿשבתם של ערוצי הטבע על-מנת לאפשר תקשורת בריאה בין חלקי השלם ;

 4. הזנת המערכת בִתזונה בריאה וּבִתנאים שתורמים לריפוי;

 5. יצירת תרבות בריאה, עמידה ומעודדת-חיים עם מערכת חיסון חזקה המוקדשת לשגשוג השלם;

 6. הטמעת קוד החִיוּת -- קוד הטבע של הזנה הדדית מדויקת -- בתרבות כדי להבטיח הרמוניה מיטבית במגוון;

 7. הסרת זיכְרון הטראומה מהגוף.

זוֹ השפה הבסיסית של הריפוי והדרך לריפוי. רק על-ידי פעולה עולמית מתואמת, שתבטיח יישום בלתי-מתפשר של הצעדים הללו, נוּכל להתחיל להתמודד באופן מספק עם אתגרי זמננו. כמו עם כל מחלה קשה, אתגרים סביבתיים ואנושיים קשים אלה דורשים תשומת-לב מרפאת, דחופה, מַקּיפה וחסרת-פשרות.

התהליך 

פרק-הזמן של שבעת ימי מנוחה נטוע בחכמתן של מגוון תרבויות ותורות, ומַצּיע במה ותהליך גלובלי לִיצירה משותפת של שְדה-תודעה מאוחד לריפוי וכיול משותפים. 

אתר האינטרנט ועמוד פייסבוק הרשמיים יספקו במה עליה יחידים וּקבוצות יוכלו להרשם ולחלוק השראה אלה עם אלה . בעוד שיינתנו המלצות בסיסיות לשבעת הימים, היוזמה מעודדת כל יחיד וּקהילה לציין את ימים אלה בדרך המשמעותית ביותר להם, בִהְיותם מחוברים לִשְדה התודעה העולמי.

עם סיומם של שבעת הימים, החל מ-8 בינואר 2018, יחידים וּקבוצות יוזמנו להישאר מחוברים כִקהילה עולמית. בימה וירטואלית קהילתית מתמשכת תוצב כדי לאפשר מרחב פועם לִיצירה משותפת, וּבו נוּכל לפתח ביחד צורה חדשה של ממשל אקולוגי וּשמירה מקודשת של כדור-הארץ.

כאשר כל אחת ואחד מאתנו מביא/ה את המחויבות שלו/הּ לריפוי הכוכב שלנו בדרך הייחודית לתרבות, למסורת, לתורות וּלזווית-המבט שלו/הּ אנו משלימים וּמעצימים זה את זה, כשם שהטבע בכל מגוונו פועל בהרמוניה למען בריאות השלם.

המלצות בסיסיות לשבעת ימי מנוחה כוללות:

 1. מדיטציה, תפילה, התכווננות ושיטות תרגול אשר מפתחות הקשבה עמוקה, אינטואיציה וִיכולות ראייה ספונטניות.
   

 2. תרגול תקשורת עדינה ואוהבת עם עצמי ועם הסובבות והסובבים.
   

 3. טקסים המוקדשים לריפוי וּלהתחדשות עצמיים, של הכוכב שלנו ושל רשת החיים כולהּ.
   

 4. התחברות לַטבע, לַחיות, לַצמחים וְלַיסודות והוקרתם.
   

 5. תיעוד הארות, חלומות וכוונות.
   

 6. התחברות במודעות לִשְׂדה התפילה והמדיטציה העולמי של שבעת הימים, באמצעות רשת האינטרנט או בלעדיה.
   

 7. תרגול חיים בִקהילה עדינה וּפשוטה והרחבת שְׂדה החמלה שלי לכל היצורים.
   

 8. יצירת חזון של עולם בריא.
   

 9. הוקרת כל הבריא וּמזין בחיינו וּבעולם.

 

מדוע שבעה ימים?

לִזמן שבעה ימים של מנוחה משמעות סמלית וּמעשית.

 

ברמה הסמלית, למספר שבע משמעות עמוקה במסורות רוחניות רבות, והתפישה של שבע רמות של מרחב, זמן, צבע וקול מצויה בתרבויות שונות.

שבוע הוא יחידת זמן, מחזור של פעילות ושל מנוחה, אשר על-פיו אנו מסדרים את החיים בימינו. שבוע מַצּיע את ההזדמנות הטבעית למשתתפות/ים לעבור מסע משמעותי, תהליך של העמקת החדירה אל-תוך הפעימה של מנוחה וריפוי.

 

התאריך אחד בינואר 2018 מעצים את האנרגיה של התחלה רעננה -- הנזרעת באמצעות תהליך משותף וּמקודש, אשר מתוכו קווים לִדמותו של כדור-ארץ משגשג עשויים להכות שורש וְלצמוח.

 

הצוות והשותפים של שבעה ימים של מנוחה

יוזמת "שבעה ימים של מנוחה" נהגתה על-ידי צוות "יחד בבריאה" Together in Creation. אנו מזמינות וּמזמינים יחידים, קהילות וארגונים להצטרף, להיות שותפים וְלתמוך באירוע בִדרכים שונות, ומודים לאלה שכבר הצטרפו. אפשר לראות את השותפים לאירוע והתומכים בדף האירוע.

 

להרשמה לאירוע או להצעת תמיכה, נשמח אם תכתבו לנו אל: info7daysofrest@gmail.com

תוּכלו גם להצטרף וְלעקוב אחר האירוע באתר הרשמי באנגלית 7days-of-rest, בעמוד הפייסבוק שלנו, ובדף האירוע .

 

ברכות ותודות,

צוות שבת ימי מנוחה

bottom of page